Souhvězdí DEFY Skyline je konečně kompletní! Nový chronograf DEFY Skyline, který je přirozeným pokračováním a rozšířením všestranné řady hodinek ZENITH, nyní nabízí novinku pro tu nejpokročilejší iteraci manufakturního automatického vysokofrekvenčního chronografického kalibru El Primero, obdařeného funkcí chronografu s přesností na 1/10 sekundy.

p0-kvclanek-1fotka-872x580-20-.png
(zdroj Zenith)

Ohlédneme-li se za dědictvím kolekce náramkových hodinek DEFY, zjistíme, že tradice chronografů El Primero existuje v rámci této řady již od počátku 70. let minulého století. Pro přelomový kalibr DEFY byla a je typická modernistická schránka, která se vždy dokonale doplňovala s automatickým chronografem El Primero, jehož vysoká frekvence mu umožňuje poskytovat dokonalou přesnost - a to i ve velmi živých a dynamických situacích. Novinka DEFY Skyline, která se vyznačuje stejnou zálibou v pohybu a výkonu v širokém spektru prostředí, je vyvrcholením více než 50 let trvajícího úsilí o pozvednutí chronografu do nových výšin. V podstatě se jedná o chronograf DEFY 21. století - a je to na něm vidět. 
 
Architektonické, geometrické a složitě fasetované ocelové pouzdro DEFY Skyline o průměru 42 mm je modernizovanou verzí osmiúhelníkového pouzdra prvních hodinek DEFY s vícestrannou lunetou. Zachovává si stejnou DNA robustnosti a odolnosti jako jeho předchůdci, zároveň však přináší ostřejší a modernější estetiku a proporce. U hodinek DEFY Skyline Chronograph navazují tlačítka na ostře vykreslené linie pouzdra, zatímco šroubovací korunka s emblémem hvězdy pomáhá zajistit vodotěsnost 100 metrů (10ATM). 
 
Číselník hodinek DEFY Skyline Chronograph, který je k dispozici v černé, modré nebo stříbrné metalické barvě, spojuje charakteristický číselník kolekce s hvězdnou oblohou a vyrytými čtyřcípými hvězdami s tradičním uspořádáním číselníku El Primero. Tři mírně naddimenzované a překrývající se čítače zobrazují uplynulé sekundy a minuty chronografu, stejně jako konstantně běžící sekundy. Okénko s datem, ladící s barvou číselníku, je umístěno v čase 4:30, což je další charakteristický znak hodinek El Primero. Přírubový prstenec se stupnicí na 1/10 sekundy má dvanáct fazet, které mají podobu dodekagonálního číselníku a slouží jako prodloužení hodinových indexů. 

Ve stále rychlejším světě se počítá každý zlomek sekundy. Stejně jako u automatického modelu DEFY Skyline a jeho skeletového protějšku nabízí ZENITH i nadále oblíbenou funkci 1/10 sekundy, nyní v podobě chronografu DEFY Skyline Chronograph. Tento mechanický výkon je výsledkem vysoké frekvence kalibru El Primero 3600 5 Hz (36'000 vibrací za hodinu), která je viditelná přes zadní stranu displeje. Jeho otevřený hvězdicový oscilátor s obousměrným nátahem účinně zajišťuje rezervu chodu po celých 60 hodin. 

 
aj-kvclanek-1fotka-872x580-21-.png
(zdroj Zenith)

Jednou z hlavních předností hodinek DEFY Skyline je integrovaný mechanismus rychlé výměny řemínku integrovaný přímo do pouzdra, který umožňuje všestrannost bez námahy a nutnosti použití jakéhokoli nářadí. Vyměnit tříčlánkový ocelový náramek za dodávaný pryžový řemínek s hvězdicovým vzorem a ocelovou skládací sponou je tak možné jednoduchým stisknutím tlačítka. 

Líbil se vám tento článek?
Sdílejte ho přátelům.

Další články