Kolekce Montblanc Iced Sea Automatic Date se nadále rozrůstá o dvě nové edice, které čerpají inspiraci z teplých paprsků večerního slunce dopadajících na ledovcovou krajinu. 

Kolekce Montblanc Iced Sea Automatic Date, která byla uvedena na trh v roce 2022, zaujala hodinářský svět díky svým číselníkům inspirovaným ledovcovým ledem z Mer de Glace masivu Mont Blanc. Montblanc nyní představuje tuto kolekci obohacenou o dva nové modely: prvním je bronzový model s černým číselníkem se vzorem ledovce a dvoubarevnou lunetou a druhým je verze z nerezové oceli s novým vínově zbarveným číselníkem se vzorem ledovce. 

Montblanc Iced Sea Automatic Date – Bronze-tone Edition 

Tento nový model Montblanc Iced Sea Automatic Date zachycuje tón zapadajícího slunce nad ledovcem a kombinuje černý číselník se vzorem ledovce s teple zbarveným bronzovým pouzdrem. Představuje tak nový vzhled kolekce Montblanc Iced Sea Automatic Date. Nové hodinky v bronzovém odstínu mají pouzdro vyrobené ze speciální slitiny mědi a hliníku, která je jedenapůlkrát odolnější než bronz a je vysoce odolná vůči korozi. Na rozdíl od standardního bronzu (směs mědi a cínu) nebo mosazi (směs mědi a zinku) je vyrobena ze směsi hliníku a mědi. I když je tato slitina odolnější než běžný bronz, stále získává postupem času atraktivní patinu. 
 
Tato bronzová edice je vybavena novou dvoubarevnou jednosměrně otočnou lunetou z eloxovaného hliníku a novým logem Montblanc Iced Sea inspirovaným historickou exportní pečetí Minerva. Dále také nechybí 3D gravírování na zadní straně titanového pouzdra s bronzově zbarvenou povrchovou úpravou, na kterém je vyobrazen potápěč. Hodinky jsou dodávány s vyměnitelným černým kaučukovým páskem s hnědým lemováním. 

Montblanc Iced Sea Automatic – Burgundy-tone Dial 

Druhá edice představuje zbrusu nový číselník s vínovým odstínem, který byl inspirován sytě červenou barvou večerního slunce dopadajícího na ledovec. Tento model je kombinován s jednosměrně otočnou lunetou z černé keramiky a je opatřen vyměnitelným tahem z nerezové oceli, který je nastavitelný přímo na zápěstí, takže si každý majitel může najít své optimálně padnoucí nastavení. 

Kreativní proces 

Při výrobě číselníku se vzorem ledovce se používá speciální technika zvaná „gratté-boisé”, která dodává každému kousku dojem skutečné hloubky a světlosti. Proces rytí na zadní straně pouzdra je pak realizován pomocí laseru, který nejprve vytvoří strukturu v kovu, aby vytvořil 3D hmotu motivu zajišťující realističnost a hloubku a následně tvoří řadu matných a lesklých povrchů, čímž vzniká fascinující kontrast. 

Připraveny k akci 

Pro optimální výkon v reálné akci prošly všechny modely Montblanc laboratorními testy, které zajišťují, že hodinky jsou odolné vůči nárazům, magnetickým vlivům, teplotám a vodě (až do hodnoty přibližně 300 metrů/30 barů) a že jejich zapínání je zesíleno pro zvýšení bezpečnosti. Hodinky se také těší zvýšené čitelnosti díky nanesenému luminiscenčnímu materiálu Super-LumiNova® na ručkách, indexech a tečce na 12. hodině na lunetě. Všechny tyto prvky září ve zhoršených světelných podmínkách luminiscenčním odstínem modré, což symbolizuje ledovcovou tématiku. Luneta bronzové verze znázorňuje prvních 15 minut v kontrastní barvě pro další způsob měření času při sportovních aktivitách. 

Všechny hodinky Montblanc Iced Sea Automatic Date jsou poháněny automatickým strojkem a ukazují hodiny, minuty, sekundy a datum na pozici 3. Dodávají se také s vlastním pouzdrem, aby byl majitel ještě lépe vybaven a připraven na své nadcházející dobrodružství.

Líbil se vám tento článek?
Sdílejte ho přátelům.

Další články