Velmi často hledáme bránu do světa švýcarských hodinek. Jakou značku si vybrat? Který model bych si měl pořídit? Je tento lepší než tamten? Všechny tyto otázky se objevují pokaždé, když přemýšlíte o koupi nových hodinek nebo vlastně čehokoli jiného.

Podíváme-li se na některé značky, které švýcarské hodinářství nabízí, zjistíme, že jedním z gigantů tohoto odvětví, který bývá při výběru nových hodinek často opomíjen, je Tissot. Společnost byla založena v roce 1853 a její hodinářské dědictví je srovnatelné s těmi nejznámějšími značkami, což z ní činí solidního hráče ve hře.

Hledání dokonalého PRX

Nedávno si společnost Tissot získala opět velkou dávku sympatií vytvořením nového modelu Tissot PRX, který je velmi věrnou rekonstrukcí modelu Seastar ze 70. let. Nikoho nepřekvapuje, že model PRX se těší obrovské oblibě po celém světě. Každý pro sebe hledá dokonalé hodinky PRX a nezáleží na tom, zda se chystáte se sbíráním hodinek teprve začít, nebo již máte rozsáhlou sbírku, PRX dokáží přinést něco nového, protože někdy máte pocit, že tyto hodinky jsou nekonečným oceánem výběru a možností.

Výkonný + Automatický

Můžete mít model s menším průměrem pouzdra, variantu PRX Powermatic 80 s automatickým strojkem nebo třeba chcete chronograf Panda Dial. Velikosti pouzdra se pohybují v rozmezí 35 až 43 mm v průměru, takže se hodí pro všechny velikosti zápěstí. Pokud vás nošení hodinek PRX omrzí, možná byste mohli vyměnit integrovaný náramek za gumový nebo kožený řemínek, který je k dispozici na objednávku za velmi příznivou cenu. Je těžké si vybrat, pro který vzhled se ráno rozhodnout, proto se mluví o nekonečném oceánu možností.

ws-kvclanek-1fotka-872x580-1-.png
TISSOT PRX POWERMATIC 80 (zdroj Tissot)

Odvážný a jedinečný

Ale jakmile se budete cítit připraveni ponořit se hlouběji, dostanete se do celého podmořského města hodinek, které Tissot nabízí. Další fantastickou řadou hodinek je Tissot T-Race. Jedná se o sportovnější model vybavený chronografem věnovaný motocyklovému sportu a MotoGP, proto edice T-Race MotoGP. Tento konkrétní model (T141.417.11.057.00) je určen pro odvážnější jedince, je poháněn quartzovým modulem, vybaven safírovým sklíčkem s okénkem pro datum na pozici 6 a robustním pouzdrem z nerezové oceli. Barevné schéma červené a černé barvy v podstatě okamžitě navodí náladu hodinek. Dokonce i luneta je zdobena brzdovým kotoučem a třmenem, takže je o to odvážnější, a přitom tak jedinečný.

Skvělá, ne-li nejlepší volba

Pravdou je, že zde pouze kloužeme po povrchu. Uvedl jsem zde jen dva příklady hodinek, které už mají spoustu variant, ale Tissot se najednou převlékne jako džín a připraví mnoho dalších hodinek. Řadu Gentleman, řadu Seastar, vintage chronografy, vojenské hodinky, hodinky Heritage. Společenské, sportovní nebo „tool watches“. Řekněte si, co chcete, – Tissot to má. To vše s cenou od 300 do 3000 dolarů, což z Tissotu dělá skvělou, ne-li nejlepší volbu pro vaše první hodinky švýcarské značky.

Líbil se vám tento článek?
Sdílejte ho přátelům.

Další články