TUDOR se vrací k dámské řadě Clair de Rose a přidává nové modré číselníky, které jsou pro značku charakteristické. Tyto nové konfigurace, které jsou k dispozici výhradně v nerezové oceli s mechanickým strojkem, se dodávají ve třech velikostech, každá ve dvou provedeních. 

5u-3-3-.png
Clair de Rose (zdroj Tudor)

Clair de Rose je klasická řada hodinek TUDOR, jejíž název poeticky odkazuje jak na clair de lune, „měsíční svit“ ve francouzštině, tak na historické logo značky, růži, a hravým způsobem je kombinuje. V roce 2024 dostane rodina zbrusu nový číselník „TUDOR Blue“. V klasickém, rafinovaném a nadčasovém duchu využívá historické estetické kódy značky, aniž by se odchyloval od jemných křivek středového pouzdra a nápadné natahovací korunky, která je u tohoto modelu osazena kabošonem modrého spinelu. Hodinky jsou k dispozici ve třech velikostech o průměru 26, 30 a 34 milimetrů a představují opálové a nyní i „TUDOR Blue“ číselníky s jemnými reliéfními ozdobami, přerušovanými římskými číslicemi nebo diamanty. Hodinky Clair de Rose jsou vybaveny samonatahovacím strojkem doplněným funkcí data a jsou k dispozici výhradně v nerezové oceli. 

KLÍČOVÉ BODY 

1. Saténově broušené a leštěné pouzdro z nerezové oceli, jemný a stylový design pouzdra navazující na bohaté dědictví značky TUDOR 
2. „TUDOR Blue“ nebo opálový číselník s diamanty nebo bez nich 
3. Samonatahovací kalibr T601 nebo T201 s 38hodinovou rezervou chodu 
4. Náramek z nerezové oceli s 5 články ve tvaru „rýžových zrníček/korálků“ 
5. Pětiletá přenosná záruka bez nutnosti registrace nebo pravidelných kontrol údržby 

fy-2-3-.png
Clair de Rose (zdroj Tudor)

DUCH CLAIR DE ROSE 

Tyto dámské hodinky jsou nejnovějším modelem v dlouhé historii značky TUDOR, která sahá až do éry art deco na počátku 30. let 20. století. Tehdy byla společnost TUDOR známá výrobou jemných a špičkových šperkových hodinek s množstvím detailů od ozdobných rytin na pouzdře až po jemné ornamenty na číselníku a cenné náramky. Řada Clair de Rose, která moderně navazuje na toto dědictví, představuje styl, který je jemný i odvážný, a esteticky odkazuje na řady s příznačnými názvy, jako jsou Princess, Glamour nebo Miss TUDOR. Právě z posledně jmenované kolekce byl převzat jeden z nejvíce rozpoznatelných prvků Clair de Rose: vinutá korunka zdobená vzácným kabošonem spinelu. Dalším výrazným prvkem řady Clair de Rose je pětiramenný náramek z ušlechtilé oceli, někdy označovaný jako náramek z „rýžových korálků“. Jeho malé rozměry a odborně navržené články zajišťují bezkonkurenční ohebnost a pohodlí, zatímco jeho leštěná povrchová úprava přináší na zápěstí sofistikovaný lesk. 

TUDOR BLUE 

Od roku 1969, kdy TUDOR poprvé představil svůj charakteristický modrý číselník na modelu TUDOR Submariner, začlenil modré číselníky do svého estetického kódu na mnoha modelech své řady. TUDOR Blue není konkrétní odstín modré barvy, ale spíše myšlenka, že tato barva je úzce spojena se značkou TUDOR a historicky se často objevovala v modelové řadě. 

4a-1-3-.png
Clair de Rose (zdroj Tudor)

MANUFAKTURA TUDOR 

Každé hodinky TUDOR jsou sestaveny a plně testovány podle nejvyšších standardů společnosti TUDOR v nové manufaktuře TUDOR ve švýcarském Le Locle. Tento nový špičkový závod, který spojuje know-how hodinářů s nejlepšími systémy řízení výroby a automatizovanými testovacími systémy, byl dokončen v roce 2021 po třech letech výstavby. Manufaktura, celá v červené barvě TUDOR, se rozkládá na čtyřech podlažích o celkové rozloze 5 500 m2 a je fyzicky i vizuálně propojena se sousední manufakturou Kenissi, výrobním závodem na výrobu strojků TUDOR založeným v roce 2016. Díky společnosti Kenissi a síti poboček vlastněných společností TUDOR se značce podařilo integrovat vývoj a výrobu vysoce výkonných mechanických kalibrů. Díky tomu nyní TUDOR plně ovládá výrobu strategických komponentů a může garantovat jejich kvalitu. 

Líbil se vám tento článek?
Sdílejte ho přátelům.

Další články