Sofistikované, technické a distingované hodinky Oyster Perpetual Sky-Dweller jsou navrženy tak, aby neúnavným cestovatelům umožnily rychle se zorientovat. Jsou neobyčejně elegantní a potěší smysly ve všech verzích, které jiskří emocemi v dokonalé symfonii odlesků.

04-kvclanek-1fotka-872x580-38-.png
Oyster Perpetual Sky-Dweller (zdroj Rolex)

Oyster Perpetual Sky-Dweller – Symfonie odlesků 

Společnost Rolex představuje dvě nové verze hodinek Oyster Perpetual Sky-Dweller z 18karátového zlata, z nichž každá má náramek Jubilee. Je to poprvé, co jsou tyto hodinky pro světoběžníky vybaveny náramkem Jubilee z drahého kovu. První verze je vyrobena z 18karátového zlata Everose a má břidlicový číselník, zatímco druhá, zhotovená z 18karátového žlutého zlata, dostala sytě bílý číselník. 
Oba náramky Jubilee jsou opatřeny zapínáním Oysterclasp, které se tradičně používá na hodinkách Sky-Dweller. A stejně jako většina náramků Rolex vyrobených z drahých materiálů obsahují uvnitř svých článků keramické vložky. 
Hodinky Sky-Dweller jsou vybaveny kalibrem 9002, špičkovým hodinářským strojkem, který umožňuje zobrazovat datum a měsíc, další časové pásmo ve 24hodinovém formátu a hodiny, minuty a sekundy. 
Stejně jako všechny hodinky Rolex nesou hodinky Oyster Perpetual Sky-Dweller certifikaci Superlative Chronometer, která zajišťuje vynikající výkon na zápěstí. 

BOHATÉ ODBORNÉ ZNALOSTI

Elegantní hodinky Sky-Dweller pro časté cestovatele zobrazují čas ve dvou časových pásmech současně a mají roční kalendář. Referenční čas se zobrazuje ve 24hodinovém formátu prostřednictvím mimostředného disku a místní čas se odečítá pomocí běžných středových ruček. Roční kalendář, pojmenovaný Saros, automaticky rozlišuje mezi 30 a 31denními měsíci. Je ovládán patentovaným mechanismem a vyniká inovativním rozložením: měsíce v roce jsou zobrazeny ve 12 otvorech po obvodu číselníku, mimo ukazatel hodin – aktuální měsíc je zobrazen červeně. Okamžitá změna data je spojena s místním časem. 
Hodinky Sky-Dweller jsou vybaveny systémem Ring Command, patentovaným rozhraním mezi otočnou lunetou, natahovací korunkou a strojkem, který umožňuje uživateli snadno, rychle a bezpečně vybírat a nastavovat funkce hodinek jednu po druhé. 

5f-6.png
Oyster Perpetual Sky-Dweller (zdroj Rolex)

OYSTER POUZDRO, SYMBOL VODOTĚSNOSTI

42mm pouzdro Oyster hodinek Sky-Dweller, které je vzorem odolnosti a elegance, je zaručeně vodotěsné do hloubky 100 metrů. Střední pouzdro představených verzí je vyrobeno z masivního kusu 18karátového žlutého nebo Everose zlata. Zadní část pouzdra, lemovaná jemným rýhováním, je hermeticky zašroubována speciálním nástrojem, který umožňuje přístup ke strojku pouze hodinářům Rolex. Natahovací korunka Twinlock, vybavená systémem dvojitého těsnění, se bezpečně přišroubuje k pouzdru. Sklo, které je na 3. hodině opatřeno zvětšovací čočkou, tzv. „Kyklopem“, pro snadné čtení data, je vyrobeno z prakticky nepoškrabatelného safíru a těží z antireflexní vrstvy. Vodotěsné pouzdro Oyster poskytuje optimální ochranu strojku, který je v něm uložen. 

oj-5.png
Oyster Perpetual Sky-Dweller (zdroj Rolex)

KALIBR 9002

Hodinky Sky-Dweller pohání kalibr 9002, který byl kompletně vyvinut a vyroben společností Rolex. Byl vydán v roce 2023, na modelu byl představen ve stejném roce a vybavuje výhradně tyto hodinky. Tento samonatahovací mechanický strojek, poskytuje vynikající výkon, zejména pokud jde o přesnost, rezervu chodu, pohodlí a spolehlivost. 
Kalibr 9002 obsahuje patentovaný krokový mechanismus Chronergy, který kombinuje vysokou energetickou účinnost s velkou spolehlivostí. Tento spouštěcí mechanismus je vyroben z nikl-fosforu a je odolný vůči silným magnetickým polím. Strojek je osazen modrým vláskem Parachrom, kterou společnost Rolex vyrábí z paramagnetické slitiny. Vlásek nabízí velkou stabilitu při teplotních výkyvech i vysokou odolnost vůči nárazům. Je vybavena Rolex overcoil, které zajišťuje pravidelnost chodu kalibru v jakékoli poloze. Oscilátor je uložen na vysoce odolných tlumičích Paraflex, které byly navrženy společností Rolex a jsou patentovány, což zvyšuje odolnost strojku proti nárazům. Rotor strojku je osazen optimalizovaným kuličkovým ložiskem. 
Kalibr 9002 je vybaven systémem samonatahování prostřednictvím rotoru Perpetual. Díky architektuře perovníku a vynikající účinnosti krokového mechanismu se rezerva energie tohoto strojku prodlužuje na přibližně 72 hodin. 

cv-2.png
Kalibr 9002 (zdroj Rolex)

JUBILEE NÁRAMEK 

Nové verze hodinek Sky-Dweller mají Jubilee náramek. Pružný a pohodlný kovový náramek z pěti článků byl vytvořen speciálně pro model Oyster Perpetual Datejust, který byl uveden na trh v roce 1945. 
Náramek Jubilee na těchto hodinkách je doplněn skládací sponou Oysterclasp a je vybaven komfortním prodlužovacím článkem Easylink, vyvinutým společností Rolex, který umožňuje nositeli snadno upravit délku náramku přibližně o 5 mm. Náramek, vyrobený z 18karátového zlata Everose u verze s břidlicovým číselníkem a z 18karátového žlutého zlata u varianty s intenzivně bílým číselníkem, obsahuje patentované keramické vložky uvnitř článků, které zvyšují jeho pružnost na zápěstí a jeho životnost.

d5-4.png
Oyster Perpetual Sky-Dweller (zdroj Rolex)

SUPERLATIVE CHRONOMETER CERTIFICATION

Stejně jako na všechny hodinky Rolex se i na hodinky Oyster Perpetual Sky-Dweller vztahuje certifikace Superlative Chronometer, kterou společnost Rolex nově definovala v roce 2015. Toto označení svědčí o tom, že každé hodinky opouštějící dílny značky úspěšně prošly řadou testů prováděných společností Rolex v jejích vlastních laboratořích podle jejích vlastních kritérií v návaznosti na oficiální certifikaci strojků švýcarským oficiálním institutem pro testování chronometrů (COSC). Vlastní certifikační testy se vztahují na kompletně sestavené hodinky po zapouzdření strojku a zaručují superlativní výkon na zápěstí z hlediska přesnosti, rezervy chodu, vodotěsnosti a samonatahování. Přesnost hodinek Rolex Superlative Chronometer se pohybuje v řádu -2 /+2 sekund za den – odchylka míry, kterou značka toleruje u hotových hodinek, je výrazně menší než odchylka, kterou akceptuje COSC pro oficiální certifikaci samotného strojku. 
Status Superlative Chronometer je symbolizován zelenou pečetí, která se dodává s každými hodinkami Rolex, a je spojen s mezinárodní pětiletou zárukou. 

vi-3.png
Oyster Perpetual Sky-Dweller (zdroj Rolex)

Líbil se vám tento článek?
Sdílejte ho přátelům.

Další články